Întrebare recomandată | Tara06 a întrebat:

Unde pot sa fac tenis in Bucuresti de performanță? De preferabil in sectorul 5.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

La clubul din Herastrau si la Baza Dinamo am vazut multi antrenori care pregatesc copii. Ai putea sa mergi si sa te interesezi.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ai fi fost la nivel de tenis de performanță ai fi știut exact unde se poate practica. A face un sport de performanță presupune a te afla deja la nivel competițional, a avea antrenori, a face parte dintr-un lot.

Nu spui "mă apuc de tenis de performanță". Spui "mă apuc de tenis", apoi te antrenezi ani de zile și (poate) la un moment dat ajungi să joci tenis de performață.

In concluzie, poate vrei să întrebi "Unde pot face niște cursuri de tenis?"