| anasuperba a întrebat:

Hei! Vroiam sa va intreb...costumele respectiv pantalonii din neopren, sunt impermeabili? Ajunge apa la piele?

3 răspunsuri:
| Trandafirii a răspuns:

Daca au marerialul elastic da

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt impermeabili. Altfel n-ar pastra caldura corpului.
Pentru cei ce habar n-au de nimic pe lumea asta dar raspund ca sa nu doarma. Neoprenul prezintă rezistență superioară cauciucului natural la acțiunea razelor solare, ozon, hidrocarburi, greutate redusă, fiind folosit din ce în ce mai mult în cele mai diverse sectoare industriale (tuburi, garnituri etanșe rezistente la acțiunea carburanților, accesorii de calculator, medicină, izolator electric etc).
Cum cauciucul este impermeabil acesta cu atat mai mult.
"Numai daca are elastic"! Ce elastic mai vrea? Cauciucul este elastic. Sunt tot felul de idioti pe lumea asta!

| Adminul000 a răspuns:

Cam da