| valentin233 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar o pereche de ghete din piele intoarsa, dar cineva mi-a spus ca nu imi recomanda acest lucru deoarece nu sunt impermeabili, adica intra apa prin ei. A
Asa este?

5 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Asa este!

| RoxyLaLa a răspuns:

Buna.
Exista si cizme din piele intoarsa care sunt impermeabile. Uite-te pe cutie lor cand le cumperi sa vezi ce scrie. In deichmann gasesti ce cizme ai nevoie. Eu am 2 perechi de cizme din piele intoarsa si nu au patit nimic tongue.

| MadutzaTzZA a răspuns:

Buna! Eu am o pereche de ghete din piele intoarsa si niciodata nu a intrat apa in ei! Sunt chiar foarte comozi happy!

| Razvanel99 a răspuns:

DA! Poate sa intre apa, dar daca o ocolesti nu mai intra big grin!
funda!? laughing

| GeorgescuRocsana a răspuns:

Da. Nu sunt indicate cizmele din piele intoarsa atunci cand ploua pentru ca se uda foarte repede si exista riscul sa te uzi in ele.