| 12CrazyGirl21 a întrebat:

Heii, TPU!
Păi eu vreau să merg sa fac atletism... şi am 11 ani... aproape 12!
Oare aş putea ajunge sa fac perfomanţă in atletism dacă am 12 ani?
Repede!kiss
Fundutsă...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o varsta foarte buna apuca-te de sport eu regret ca n-am continuat multimea de sporturi care am vrut sa le fac, n-ai sa regreti big grin

5 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Cu ambitie orice se poatewinking!

| corolav a răspuns:

Categoric DA. Dar, trebuie ca, nativ, să ai înclinaţie spre aşa ceva, să nimereşti peste un profesor priceput şi cu dragoste de copii, să găsească în tine calităţile, să îţi îndrume corect primii paşi, să alegeţi bine probele cele mai potrivite pentru tine şi apoi.răbdare, perseverenţă şi...muncă pînă la comanda stai.
Să te obişnuieşti cu gîndul că spectatorii sînt foarte puţini, că aplauzele vin foarte tîrziu şi că, în niciun caz, din acest sport nu ajungi să faci avere.

| Corsarul a răspuns:

Niciodata nu este tarziu sa incepi. Toata lumea are sanse sa faca performanta. Dar pentru performanta trebuie sa muncesti foarte mult. Ai curaj sa incerci? Multa bafta!

| 12CrazyGirl21 explică:

E adevărat că totul începe cu ambiţie cu multă ambiţie...De aceea vreau sa fac performanţă în atletismbig grin Până acum fac mult sport. zilnic şi chiar îmi doresc sa fac performanţă din asta...
şi da Corsarul...am curajtongue

| 12CrazyGirl21 explică:

Multumesc pentru sfatkiss
Sportul inseamna totul pentru mine...nu o sa renunt niciodatatongue.indiferent ce se va intampla mai departebig grin