| BastetTheCat a întrebat:

Hey
Am o problema...Nu pot în nici un fel să ma mulțumesc cu corpul meu...Am 12 ani, 1.64 si 65 de kg. Aş vrea sa mai slabesc un pic. As dori niste exerciții pentru slabit rapid... Aştept raspunsuri:3

Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

90% e dieta, dacă nu ești dispus să renunți la dulciuri și mâncăruri grase n-are importanță cât sport faci.
Mânâncă predominant pește, carne slabă, legume și fructe în cantități limitate. Evită prăjelile, sucurile, dulciurile, făinoasele și redu numărul carbohidraților pe cât posibil. Important e să mânânci în deficit caloric, deci calculează-ți caloriile(îți recomand să te ajuți de un program gen myfitnesspal pentru asta).
Cât despre exerciții, cele mai multe calorii se ard la cardio dar după cum am spus, 90% e dieta așa că ai grijă ce mânânci și alege orice sport îți place. Mult succes!

2 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Stii ce e ala deficit caloric? Calculeaza cate calorii consumi zilnic si scade cu 300-400 calorii, asa trebuie sa arate alimentatia ta la sfarsitul zilei.Si ar trebui sa mai faci si niste miscare(alergat, mers pe bicicleta etc.)
fara abdomene si flotari ca daca mai vad asa ceva o sa vomit.

| AdyColt a răspuns:

Dieta si sport