| mellycryss a întrebat:

Hey. ce stiti despre sariturile cu parasuta?(ex cat cost cati ani trebuie sa ai ca sa sari, unde si de`astea) Funda!(apropo, sunt din jud Cluj)

5 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Pentru a sari singur trebuie sa ai brevet de parasutist, care nu se obtine chiar asa usor. Te duci la Aeroclubul Romaniei unde te inscrii si trebuie sa te arunci cam de 25 de ori pana obtii brevetarea. Cursurile sunt gratuite pentru tinerii pana in 22 de ani, pentru cei trecuti de ale tineretii valuri se platesc 20 euro cursurile si 18 euro saltul.
trebuie sa ai peste 16 ani si sub 95 kg, poti sa te joci de-a pasarea pentru cateva minute, dar nu uita ca riscuri exista oricand in astfel de sporturi extreme. Enjoy your flight!

| andreilove a răspuns:

Ce vrei sa zici?

| PriliBlueBlood a răspuns:

Nu e mai simpl sa te arunci de pe bloc cu o umbreluta?

| holyGuard3 a răspuns:

Pentru a sacri cu parasuta iti trebuie macar 1 an de antrenament simulari si alte chiesti e cam nasol antrenamentu da merita la sfirsit e o priveliste super dein aer

| mellycryss explică:

Da dar...eu vreau doar asa de distractie, adica nuh vreau sa invat vreau asta ca un cadou happy