| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Hey,cine imi poate spune si mie cum sa stau in maini? Fac flotari in fiecare zi, ajung sa fac 30-40 de flotari, echilibru am destul insa nu ma pot tine in maini deloc, am incercat la perete (sa stau cu picioarele pe perete) insa simt ca mi se rup mainile sad am 58 de kg si forta destula,insa nu ma pot tine in maini, am incercat dar nu pot sa rezist, spuneti-mi si mie ce exercitii sa fac pentru a-mi putea tine corpu in maini findca nu reusesc deloc crying. Aveti si funda si vot al fiecare raspuns(care merita).

2 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

La flotari nu folosesti toata greutatea corpului
la stat in maini trebuie sa sustii toate cele 58 de kg
stai in maini la perete cat poti
si asa faci de mai multe ori in fiecare zi
cand o sa poti sa stai cat de cat incearca sa te lasi in jos si sa te ridici la loc
ca si cum ai face flotari dar stand in maini..asa intaresti mainile, umerii
cand ai sa reusesti sa faci asa de cateva ori poti sa incerci fara sa stai la perete

| Anucka10 a răspuns:

Buna.Incearca sa iti pui picioarele in pat sau pe masa si sa faci fotari doar ajutandu-te de maini.Si nu uita! exercitiul conteaza! Chiar daca nu reusesti sa stai in maini nu renunta! NEVER SAY NEVER!