| Vectra1 a întrebat:

Hey,TPU! Am 17 ani si fac de 7 luni sala. Are ceva daca inainte de sala iau o portie de Gigant Pro Mass ( 90 g ) si 5 g de Creatine FX, iar dupa sala iau 50 de g de Impact Whey protein (zer). Exagerez? poate sa imi dauneze?

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Cu cat iei mai multe prafuri cu atat o sa ai rezultate mai rapide/bune. eu zic sa introduci si putin ciment de dimineata cu cafeaua.
lasa giant pro mass si whey protein si ia doar creatina. e singura care chiar face ceva.

9 răspunsuri:
| SERIALS a răspuns:

Cate kg ai?

| Vectra1 explică (pentru SERIALS):

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Vectra1):

La 61 kg mai bine înveți să mănânci sau trăiesti din suplimente? laughing Uita-te atent pe eticheta, undeva jos scrie asa " supliment nutritiv a nu înlocui o alimentatie echilibrata" Pe primul loc e mancarea, iar la 61 kg si cu un buget de 40-50 de lei pe zi iti poti asigura necesarul de macro si micronutrienti.

| ionutborcea a răspuns:

Numai lua ccturi din astea ba ca iti strica veata pe la 50-60 de ani sti cum iti sta muschi is sta aplecati in jos ca 70 de riduri la muschi si chesti din astea ai sa fii tot zbarcit iti sugerez sa nu ei funda?>?

| SERIALS a răspuns (pentru ionutborcea):

Chiar asa o sa fie el daca ia nebunii?

| Al999 a răspuns:

Citeste aici si nu te luat dupa ori si cine.
Inainte sa ei ceva trebuie sa te informezi.
http://blog.vitaclub.ro/cata-proteina-trebuie-sa-consum/

| ionutborcea a răspuns (pentru SERIALS):

Da intreaba pe astia mai care au luat si s-au lasat eu de la ei stiu!

| SERIALS a răspuns (pentru ionutborcea):

Pai ce e bine de luat si ce nu?

| cristi202 a răspuns:

Eu as zice sa lasi corpul sa se dezvolte in mod natural. Poate ca nu suna prea bine, caci si dezvoltarea va fi mai slaba oarecum, dar e mai sanatos asa. Si nu ai vrea ca de la o anumita varsta sa ai probleme cu kilogramele in plus. Daca chiar vrei proteine adevarate, maninca mai mult, si mai multe alimente bogate in proteine - oua, sunca, carne de vita sau peste, alune, nuca, soia, orice fel de seminte, etc. Aceste proteine sunt net superioare caci sunt naturale.