| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Ce credeti despre starea lui Nesu? Oare isi va reveni? Am inteles ca este foarte grav, pana si presa din Spania a scris despre clipele groaznice prin care trece.Chiar era un jucator foarte bun, e trist ca unii jucatori isi bat joc de talentul lor si se distrug singuri iar unii foarte talentati si muncitori isi opresc cariera brusc si in conditii teribile, sper din tot sufletul sa isi revina, macar partial, dar sa isi revina...

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate am citit starea lui Nesu este foarte grava si medicii sunt retinuti. L-am vazut de multe ori jucand pe Nesu, sunt fan Steaua si mi-a placut determinarea lui, felul cum dadea tot, fara nici un rabat de la efort si chiar fara sa se gandeasca la integritatea lui corporala, a mai avut accidentari grave. Nu ma pricep la medicina si nu stiu daca va mai juca fotbal, de altfel consider ca nici nu este asa important, important este sa traiasca, sa se insanatoseasca si sa nu ramana cu sechele. Sanatate si noroc lui Nesu si numai bine!

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Acum' nu stiu' dspre NESU...
da parca' o zis la TV ca isi revine, caci operatia a fost un succes, da' nu se stie daca' va mai putea juca fotbal(se spune ca Nu)
da cred ca ' acum' nu asta este important, ci viata lui.cat timp se face bini, totul e ca.
poate-poate o sa reuseasca sa si joace fotbal, da acum prioritatea medicilor cred ca ' e sa il faca bine sa aiba o stare buna de sanatate, chiar ft bona, si apoi despre cariera lui de fotbalist.
cum nu ma uit la meciuri nu pot sa spun ca este bun sau rau(la fotbal).da s'au auzit ft multe despre el, deci cred ca ' ii "the best" smug
nu stiu'. asa am auzit ca este un jucator bon, ft bon.
si despre clipele groaznice prin care a trecut, era de asteptat dupa ce a patit acel accident, care nu a fost deloc plkt sau usor deci.ma gandeam ca cei de acolo nu o sa scrie ca "NESU s-a simtit ft bine acolo" sa fim seriosi...si noi ne'am simtit rau cei de acasa, da ce sa spuna rdele, si mai ales NESU...
dah' noi ii uram O INSANATOSIRE GRABNICA, si sa poate juca fotbal, daca' asta vrea smug

| Gripa a răspuns:

Daca tu erai in spital, leguma, crezi ca lui Nesu ii pasa de tine? NU.

| herbalist a răspuns:

La gravul accident pe care l-a suferit el iti spun sigur dar si tris ca nu isi va reveni decat in proportie de 40% ceea ce inseamna ca nu va mai juca vreodata fotbal; mie imi pare rau pentru el dar ruperea unei vertebre cervicale inseamna carucior pe viata pentru ca in alcatuirea acelei vertebre exista un canal intervertebral prin care ies nervii spinali si multe altele pe care nu-s daca le intelegi dar eu nu i dau multe sperante de a reveni iar cum a fostsad