| Maddalin a întrebat:

Cei care practicati parkour, unde si cum ati invatat sa faceti front flip, prin ce metoda? Nu vreau videoclipuri de pe Youtube ca am vazut destule, pur si simplu nu ma prind de miscare. fundita

Răspuns Câştigător
| Ecstasy4Life a răspuns:

Ca sa fiu sincer cu tine, prima si prima data cand am facut frontflip a fost pe o trambulina mare intr-un parc din Timisoara, apoi pe una mai micuta si in final fara trambulina. Dar am si cazut de m-a luat dracu'. Sfatul meu e sa incepi cu trambulina. Apoi pe parcurs practici cu trambuline mai mici si in final fara. O sa te lovesti rau la inceput dar merita. [de ce merita? : te dai smecher in fata prietenilor xD ]

Stiu ca ai zis fara video-uri pe YouTube... Dar asta e chiar un tutorial bun : https://www.youtube.com/watch?v=VXR2h83one8 [tipul explica bine, trebuie sa stii doar putina engleza]