| anonim_4396 a întrebat:

Voiam sa va intreb: daca fac 12 repetari la orice exercitiu, de exemplu la flotari, in loc de 18 repetari, o sa-mi scada masa musculara acumulata? Va rog sa raspundeti cat mai repede si cat mai serios. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adi88 a răspuns:

Ca sa pui masa musculara trebuie sa ai o dieta bogata in proteine si aminoacizi si sa faci max cate 8 - 10 repetari cu greutati mari, atat cat poti da executate corect. Daca faci ff multe o sa stresezi muschiul si nu creste. Muschiul creste in repaus deci dupa antrenamente cand stai numai sai dai ce trebuie de papa.

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu, vei stagna.

Răspuns utilizator avertizat
| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Cu toate că ai primit răspunsuri bune, băi amice, tu știi ceva despre procesul de acumulare a masei musculare?laughing