| Emokid9 a întrebat:

Îmi explica cineva care e faza cu abdomenele adică slăbești in greutate sau in grăsime daca le faci sau îți întăresc masa musculara sau care sunt beneficiile lor ca nu prea înțeleg.dau funda desigur:-)

Răspuns Câştigător
| Mimo2 a răspuns:

ABDOMENELE NU ARD GRASIMEA ABDOMINALA!
Doar intaresc muschii abdominali (si grasimea tot acolo ramane si patratelele nu se vad)
Patratelele le faci doar cu alimentatie si cardio! NU ABDOMENE!
funda?

5 răspunsuri:
| Andreeaaadc a răspuns:

Slabesti in greutate sau in grasime tot aia e cu exercitiile fizice. laughing dai grasimea jos si in loc sa ai "abdomen" d-ala de foame se intareste masa musculara si arata mai frumos crede-ma. sau cauta pe net sa vezi poze

| Richard01 a răspuns:

Abdomenele niciodata nu o sa slăbească.Ele lucreaza muschii abdominali, te ajuta sa obtii acele celebre,, patratele". Grasimea
o dai jos prin cardio (alergat), si printr-o dieta sanatoasa, lipsita de grasimi si dulciuri.Pe scurt pentru a avea muschii abdominali vizibili, trebuie sa reduci mai intai grasimea de pe abdomen.

| Zeenya a răspuns:

In primul rand, abdomenele sunt mai mult pentru un strong look and sexy/fresh. Indiferent gras sau slab atâta timp cat practici exerciții pentru abdomen, formezi mușchi la burta. Cand iti iei instructor de sala el te întreabă pe ce vrei astazi sa te bazezi; fese; abdomen; gambe etc. Pentru ca acel exercițiu este doar pentru o singura categorie. In concluzie, abdomenele iti formează mușchi la burta sa spun asa (scapi de grăsimea de la burtica) big grin

| darkus2001 a răspuns (pentru Zeenya):

E gresit sa spui ca abdomenele te scapa de grasime. Fara o alimentatie sanatoasa bazata pe proteine poti face si 1000 abdomene pe zi si fara sa vezi nici o "patratica".

| Zeenya a răspuns (pentru darkus2001):

Cred ca nu ai inteles ce am specificat mai sus. Iar faza cu Alimentația este evidentă. El nu a intrebat despre Alimentație, iar daca o facea, puteam dezvolta altfel. Am specificat ( la burta ) in zona abdominala nici de cum altceva.