| FuturePlayerFootball a întrebat:

Imi puteti spune va rog toate exercitiile de la sala care opresc cresterea in inaltime?

4 răspunsuri:
| Gabriel_Andrei_1999 a răspuns:

Nici un exercitiu nu te opreste in inaltime din cotra unele te inalta(putin sau mai mult)

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt sporturi care iti cresc masa musculara dar nu cred ca influenteaza inaltimea.
Inaltimea ta este influentata de mostenirea genetica de la parinti.

| RAY a răspuns:

Sportul nu afecteaza inaltimea asta e o scuza pentru lenesi, am mai auzit eu scuze de astea

| Sportfreak a răspuns:

Exista cateva, cum ar fi ridicarile cu greutati grele peste cap, (nu este bine pentru coloana) sau daca faci exercitiul la presa pentru picioare cu prea multe kg, iti poate afecta cresterea, dar nu iti stacneaza cresterea, de ex daca ai 1.70 si te ai face de 1.80 si ai face aceste exerciti incorect si cu prea multe greutati ai mai creste 3-4 cm