| vlad_2771 a întrebat:

Am 14 ani... daca ma apuc de sala si ma axez mai mult pe piept si abdomen...imi opresc cresterea in inaltime?

14 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns (pentru ItachiUchiha):

Serios copil mic? Argumenteaza

| ItachiUchiha a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai taci!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ItachiUchiha):

Copil mic paralel, raspunde el ca "Da", dar habar n-are de ce.

Du-te inapoi la gradinita

| stlucian a răspuns:

Nu dar nu exagera esti prea crud pentru sala.Mai asteapta pentru asta 3-4 ani.Iti recomand inot/atletism/gimnastica si orice sport care sa nu te solicite mult (daca nu ai inceput un sport de performanta)NU exagera ca nu devi in 6 luni ca Arnold plus ca mai ai de crescut pana la vreo 18-20ani

| Morphines a răspuns:

Vrei sa ajungi un pachetoi de muschi, hă?! Nu!

| Wehes a răspuns:

Daca te apuci de sala, antreneaza toate grupele, nu doar 2.
si NU afecteaza cresterea.

| cristi1505 a răspuns:

Normal ca NU se opreste cresterea!

| L7w7n7d7 a răspuns:

Nu.
Dar nu e Ok sală la 14 ani.
Faci ce vrei.

| lucian007 a răspuns:

Nu afecteaza,asa cum a mai spus cineva,axeaza-te pe toate grupele, altfel o sa fie ciudat, cele care cred ca afecteaza sunt exercitiile de genu genuflexiuni cu haltera pe umeri, da nu-s de tine, succes!

| elizalola a răspuns:

DA.

| elizalola a răspuns:

Esti obsedat de greutate si frumusete! Las-o mai moale!

| danutz0902 a răspuns:

Da te oprestiwinking

| MyKissBaby a răspuns:

Pai, eu am fost impreuna cu un baiat care facea brakedance, si avea un abdomen f misto, dar era cam scund imi vene pana la gat rolling on the floor