| Arnold2893 a întrebat:

In cat timp pot arde grasimea de pe abdomen cu o ora de cardio pe zi[cu bicicleta - ritm constant si cate o impulsiune o data la 500 m sa zic..de 100 m on the phone

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand abdomenele pentru a scapa de grasimea de pe abdomen, in aproximativ o saptamana daca faci zilnic si moderat va disparea.
Cu bicicleta e mai greu, antrenamentul cardio este in general pentru rezistenta happy

| elenyss a răspuns:

Buna, mai devreme am raspund la o intrebare asemanatoare asa ca adapteaza raspunsul:
Cu siguranta orice forma de sport/efort ajuta la slabit. Uite si cateva ponturi:
Scoate complet din meniu junk food!
Cat mai putin zahar si fara bauturi carbogazoase, daca totusi nu poti renunta la ele, incearca-le macar pe cele dietetice sau cu 0% zahar. Pentru indulcit cafea/ceai foloseste zaharina, o pastiluta este echivalentul unei lingurite de zahar.
Incearca sa eviti carbohidratii cu eliberare rapida (paine, paste, etc) si alege-i pe cei cu eliberare lenta, care ajuta in procesul de slabit (radacinoase: morcovi, telina etc.), daca totusi nu poti, macar renunta la a mai consuma carbohidrati dupa ora 14.
Evita sa mananci prajeli, banane sau cartofi, carne de porc, mezeluri si fainoase. Incearca carnea slaba: pui, peste, vita tanara la gratar, abur sau cuptor dar fara ulei.
NU exclude micul dejun, este cea mai mare greseala in orice proces de slabit, masa de dimineata ne da energie si corpul nu mai asimileaza ca disperatul tot ce-i dai dupa amiaza-seara.
Apa multa. Multa!
Perioada cea mai buna pentru cardio (de intensitate scazuta: mers rapid sau alergat usor, de intensitate crescuta: alergat rapid) este dimineata pe stomacul gol, dupa 10-12 ore in care corpul nu a primit mancare dar este odihnit, ritmul de ardere a grasimilor este rapid si nu este blocat de nici un alt factor. Daca iarasi nu poti, fierbe 2-3 oua si mananca decat albusul, este cea mai pura forma de proteina, esentiala in procesul de slabire.
Mese slabe si dese, nu astepta sa ti se faca foame de lup inainte de a manca pentru ca vei tinde sa mananci mai mult decat e cazul. Evita sa mananci pana simti ca esti plina, la 15 minute dupa masa/gustare apare si senzatia ca te-ai saturat.
Este imposibil sa arzi grasime doar de pe o zona a corpului, grasimea se arde simultan de pe tot corpul. Este iarasi greu sa slabesti doar cu cativa km de alergare daca nu iti schimb si modul de alimentatie. 70% sta in alimentatie si 30% sport. Bafta!

| elenyss a răspuns (pentru anonim_4396):

RobertBe, complet eronat raspunsul tau.
Cardio (cand bataile inimii sunt peste 130/min) este punctul in care corpul incepe procesul de ardere a grasimilor - Corpul este supus la un efort mai mare decat normal si are nevoie de surse de energie, atunci mananca din depozitul propriu pentru a putea sustine efortul.
Abdomenele NU slabesc. Abdomenele lucreaza muschii abdominali si atat. Abdobenele sunt pentru definire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru elenyss):

Daca crezi ca e complet eronat intreaba si pe alt cineva.

| mOBSCENE a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow laughing Ce prostie.

| mOBSCENE a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe langa ca abdomenele sunt cea mai PROASTA modalitate de a-ti antrena abdomenul (si cea mai buna de a-ti nenoroci coloana), NU o sa dai niciodata grasimea jos cu ele, ci prin antrenament CARDIO (alergat, bicicleta)+alimentatie adecvata. 2 la mana, nu poti antrena abdomenul in fiecare zi, deoarece muschii au nevoie de timp de refacere. In consecinta, "zilnic si moderat" e o prostie.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? abdomene pentru a scapa de grasime?

cine recomanda asta e IDIOT COMPLET, un handicapat incapabil sa gandeasca.

Mai documenteaza-te si tu pe ORICE site de fitness.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Vreau sa spun ca desi ma contraziceti cu totii, eu am scapat de grasime prin abdomene, sa stiti ca orice forma de efort fizic care are menirea de a lucra muschii va ajuta si in arderea grasimilor.
Apropo injuraturile ce mi le adresezi tu mie ma fac sa-mi fie rusine ca sunt roman ca voi, cat de tembel sa fii sa injuri un om pentru asa ceva...educatia

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, tu ai un metabolism rapid.

Si :

1. nu te-am injurat, am pus un adevar
2. cand cineva spune o tampenie cunoscuta din anii 70, ce sa-i spui? vai ce inteligent esti, cate carti de anatomie ai citit!

Cand auzi pe cineva ca "e multe" sau "noaptea e intuneric ca se ascunde soarele" sau ca "soarele e un zeu" ( si zice serios, nu glumeste ), ce parere ai despre el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok, ok... si eu injur tipul acela de oameni ce l-ai precizat, deci imi cer scuze pentru gresseala facuta si gata happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun, o zi buna.