| anonim_4387 a întrebat:

Cum sa scap de burtica? de fiecare data cand ma ingras mi se depune grasimea doar la abdomen :-s Cam cate exerciti sa fac cat timp si ce exercitii...si daca stiti niste regimuri care dau rezultate...Plz.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie de un regim, ci doar de putina atentie la alimentatie; elimina pe cat posibil din aceasta produsele fast-food, mezelurile si alte preparate, dulciurile, chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Pentru rezultate satisfacatoare, iti voi da cateva exercitii care te vor ajuta sa sa slabesti in zona abdomenului, dar trebuie sa te tii de ele.Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50. Fa-le o data la doua zile.
Pentru partea inferioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca si in cazul celuilalt exercitiu abdominal.Succes.

3 răspunsuri:
| Andrei777 a răspuns:

Abdomene multe, Lasa sarmalele de Craciun, Alearga mult in fiecare zi! si nu manca grasimi!tongue

| anonim_4387 explică:

De obicei fac 100 de abdomene seara si 100 dimineata... Dar nu prea ma tzin de ele sad renunt repede fac 2. 3 zile si renunt

| bab3 a răspuns:

Pfff. incepe cu mancatul mai sanatos. salate, fructe, fara prajeli. mai putine dulciuri. in fiecare dimineata asa la inceput fa cate 10-20 de abdomene. Alearga cand ai timp. Cand mergi, mergi mai repede ca de obicei. Incearca sa renunti la Cola alea alea. Si seara fa alte 20 de abdomene. Chestii de genul asta. Nu trebuie sa tii neaparat un regim. Schimba-ti putin stilul de viata. Hope this will help happy