| Arnold2893 a întrebat:

Cu o ora de mers pe zi cu bicicleta[ritm constant si cate o "rupere de ritm" in 100 m ], pot arde grasimea de pe abdomen si pot obtine patratele?[se vad patratelele dar in special la ultimul rand sa zic asa nu se vad...].
Si ce sfaturi imi mai dati pentru a obtine patratele?
Si in cat timp se obtin?

6 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Da, categoric arzi ceva grăsime dar dacă vrei pătrățele fă și niște abdomene, ca să dezvolți mușchii abdominali.

| lucian_2018 a răspuns:

Cel mai bun sfat: incearca si abdomenele. Sigur vei slabi cu mersul pe bicicleta, dar ai nevoie si de definire

| Arnold2893 explică (pentru lucian_2018):

Definite le am oarecum, am lucrat luni intregi exercitii pentru abdomen.
Dar nu se vad foarte bine de grasime....In cat timp se arde grasimea?

| lucian_2018 a răspuns (pentru Arnold2893):

Depinde de organism, de alimentatia pe care o ai si de intensitatea pe care o ai la exercitii

| Arnold2893 explică (pentru lucian_2018):

Organism de sportiv[joc fotbal de la 7 ani la club], alimentatie cu 5-6 mese pe zi, intensitatea la mersul pe bicicleta am zis-o.
Decti cat timp dureaza pana se arde grasimea si se vad patratelele?happy

| lucian_2018 a răspuns (pentru Arnold2893):

Uite cum e...am facut fotbal de performanta si eu de a 7 ani. Am jucat la 3 echipe din zona si din liga a 4-a happy. Dar fara abdomene nu prea se vedea nimica. Dupa 1 an de facut abdomene m-am schimbat radical. 5-6 mese sunt cam mult...dar depinde ce mananci. Incearca sa eviti mesele grase pentru ca grasimea se depunde pe abdomen si degeaba te antrenezi. Cel mai bine este sa iti faci un program.