| anonim_4396 a întrebat:

Jocurile olimpice :

Buna, TPU ( TOTI PENTRU UNU )

Intrebarea mea ar fi urmatoarea:

Romania la fotbal, de ce nu participa la jocurile olimpice de la Londra 2012?

Multumesc mult.

Cu respect,
Cristy1995

4 răspunsuri:
| AlinaM29 a răspuns:

Buna http://emilstudentulminune.wordpress.com/......e-olimpic/ Uite citeste aici si ai sa te lamuresti

| cristy1995 a răspuns (pentru AlinaM29):

Buna, am citit dar tot nu inteleg dupa ce se face o calificare la olimpiada ( la fotbal ) Romania a avut sansa ei de a se califica? ca nu inteleg...

| AlinaM29 a răspuns (pentru cristy1995):

Pentru ca intai trebuie sa se califice la europene Romania, Apoi la mondiale si abia apoi la olimpiada

| cristy1995 a răspuns (pentru AlinaM29):

La aceste olimpiade participa Belarus, iar Belarus nu sa calificat nici la mondiale nici la europene.Si mai sunt multe tari care participa si nu au participat la aceste campionate.