| laviniauntila a întrebat:

La Als Ice Bucket Challenge trebuie sa donezi neaparat?

Răspuns Câştigător
| Floryn1999 a răspuns:

Nu, poti sa o faci de distractie happy

10 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Raspunsul este NU.Cine te opreste sa-ti torni o galeata cu apa in cap? Multi se provoaca pe facebook sau alte site-uri de socializare asa doar de distractie. Oamenii importanti si doneaza dar nu este obligatoriu.

| anonim191 a răspuns:

Ice bucket challenge a fost infiintat cu un singur scop:DONATIILE. http://en.wikipedia.org/wiki/Ice_Bucket_Challenge
noi romanii pentru ca suntem prosti si needucati si pentru ca ne place circul si glumele ieftine facem gratis ca oricum nu avem bani.

| OOOLEOOO a răspuns:

Scopul provocarii este de a strange mai multi bani din donatii pentru o boala rara si pana acum necunoscuta multora.

Iar apoi apar prosti care isi toarna apa in cap fara sa doneze.
Felicitari! In Africa sunt copii care mor de sete iar in America intra in soc hipotermic din cauza acelei galeti iar ultimele cuvinte care le scot pe gura inainte de moarte sunt "am primit 300 like-uri pe facebook".

Human stupidity!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, trebuie să donezi așa e jocul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RainmakerX):

1. daca iti pui apa rece in cap si donezi -> esti IDIOT
2. daca doar iti pui apa rece, fara sa donezi, esti SI MAI IDIOT

| RainmakerX a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu nu fac asa ceva.Este de prost gust.Doar am raspuns la intrebare.Ce te priveste daca omul vrea sa dea bani pe medicamente sau sa doneze? Sunt banii ei. Oricum toate provocarile de genul (de pe facebook) sunt porcarii facute pentru like-uri.
Apropo nu e necesar sa fii idiot. Unii fac asta doar pentru ca prietenii lor si mai idioti ii provoaca pe niste site-uri de nimic.Asa e omul. Vorba aia ce face omul face si maimuta. Daca Bill Gates doneaza 10 000$ si isi toarna apa rece in cap asta nu inseamna ca gata si tu trebuie sa faci la fel.
Eu doar am raspuns la intrebare si nu vad care este problema ta.Iti doresc o zi placuta in continuare!

Ps-Crezi ca galeata conteza? Omenirea se confrunta cu Ebola si alora le arde de apa rece. Cele mai importante sunt donatiile si de aceea a fost facuta provocarea.Acum ca a aparut toata lumea pe facebook care vrea sa imite atunci asta e cu totul altceva.

| vocea a răspuns:

Daca vrei sa iti torni o galeata de apa in cap nu trebuie sa donezi nimic, aceasta este pentru o cauza nobila

| Pool77 a răspuns:

Daca nu vrei sa arati ca o fraiera care isi toarna apa de la robinet in cap fara a dona, atunci da trebuie.Totusi zic pentru 100 like`s nu trebuie sa faci asa prostie, practic iti bati joc, de boala ALS. happy

| laviniauntila explică:

Da mai da' nu stiu unde sa donez...Si mersi pentru raspunsuri! happy

| laviniauntila explică (pentru Floryn1999):

Mersii mult!