| Cristian2003 a întrebat:

La basket ai voie sa mergi cu mingea in brate 2 secunde fara sa o bati in podea si daca cineva da mingea in afara terenului, dar acolo unde e cosul lor ce se intampla? Dau funda

3 răspunsuri:
| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

E un fel de corner pentru cealalta echipa happy

| HailSithis a răspuns:

E out, simplu si la obiect nu se ia in calcul pozitia careului sau a cosului echipa adversa ia minge si are sansa sa dea un penalty! FUNDA

| dyapapusik a răspuns:

Daca alergi cu mingea in brate se numeste "pasi", deci nu poti. cat despre mingea in afara terenului se numeste "out" si conteaza care echipa a scos mingea nu neaparat in ce parte a terenului. sper ca te-am ajutat big grin