| spaikizz a întrebat:

Holla! Daca la badminton si volei eu dau mingea in afara terenului se pune punct pentru adversae?

Răspuns Câştigător
| dianafofiu a răspuns:

La batminton, in cazul in care ai un teren si dai "out" se pune punct pentru adversar.
La volei e asa: daca dai un serviciu si mingea iese afara din teren, e out, se pune punct la adversar si servesc adversarii. Daca in timpul jocului, pur si simplu dai afara din teren, se pune punct la adversar. Daca mingea cade pe linie, se considera teren!

Sper ca te-am ajutat:*

3 răspunsuri:
| MaduxD a răspuns:

La volley, mingea data in afara terenului dintr-o pasa, in timpul jocului se considera out-echipei adverse ii este acordat un punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Tu nu stiai? E cred ca nu! Nu-i asa! ia zi tu am dreptate sau nu?

| ellyah a răspuns:

Nu stiu cum e treaba cu badmintonul dar la volei problema se pune in felul urmator:daca dai mingea afara din serva nu se pune punct pentru nimeni, se schimba serviciul, adica va servi echipa adversa. Daca dai mingea afara nu din serva ci in timpul jocului, la ambele jocuri e normal ca se pune punct pentru adversar.