| EllaAndreea1655 a întrebat:

La ce greutate o persoana poate fi considerata schelet?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de înălțime, dar la modul general sub 40 de kg pentru majoritatea persoanelor e subponderabilitate. Sub 30 kg clar.

La adulți mă refer.

| Rmat a răspuns:

Depinde de inaltime si sex... Eu am 1.90 si am 74 de kg, sunt putin "schelet". O alta persoana de 1.70 si 74 de kg nu o sa fie schelet, o sa fie chiar supraponderala.

| Frank51 a răspuns:

Când indicele de masă este sub 19.

| cristi202 a răspuns:

Nu e una anume. ca e în funcție de înaltime. Atunci cand se vad bine oasele.

| aleee5262 a răspuns:

Depinde de inaltime. De exemplu daca ai 1.65 e ok sa ai 45 46 kg. Am dat doar un exemplu. Gasesti pe internet care e greutatea normala pentru inatimea pe care o ai