| hibrid112 a întrebat:

La o intrebare anterioara am pomenit de cretina. deschid iar subiectul.Are ceva daca in shake-ul cu creatina adaug si dextroza(glucoza). Merge si cea alimentara? sau trebuie neaparat cumparata de la firme de suplimente?

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Dextroza este la fel fie ca e alimentara fie ca e de la firme de suplimente.

Nu are nimic, este chiar indicat sa faci acest amestec.

| cristi1505 a răspuns:

Pai este indicat chiar acest amestec sa fie facut deoarece, cand iei creatina, trebuie neaparat sa fie combinata cu o bautura bogata in carbohidrati pentru a avea efect, ori dextroza contine numai carbohidrati deci e foarte bine. Poti lua si dextroza alimentara ca e cam acelasi lucru.

| ÎngerașulRău a răspuns:

Decat sa iti pui viata in pericol mai bine te duci si cumperi de la firma. happy