| Addy77 a întrebat:

M-am inscris azi la echipa locala, am facut si primul antrenament cu colegii.Chiar m-am dorit sa ajung aici,in cartier joc foarte relaxat, dar pe teren la antrenament sunt usor incordat. Unele pase se duc aiurea...sunt un jucator mediocru zic eu,azi am dat un gol la antrenament de la mijlocul terenului (meciul era fara portari), am scos 3 mingi de pe linia portii,mi-am blocat adversarii ca un fundas,dar simt ca locul meu e undeva la mijloc,in atac, ma simt cel mai bine cand joc ca aripa stanga...In fine, cum imi pot imbunatatii calitatile? Vreau numarul 7 de la colegul care il poarta, dar nu il pot cere fiindca nu cred ca prind nici rezervele.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

"M-am inscris azi la echipa locala, am facut si primul antrenament cu colegii..." Ai spus tot. Este primul antrenament, normal ca nu poti juca la capacitatea ta maxima, normal ca nu poti sa fii in rand cu colegii tai mult mai vechi, normal ca inca nu prinzi banca de rezerve. Cu timpul, facand antrenamente, cu siguranta te vei perfectiona. Antrenorul iti va vedea calitatile si te va pune sa joci unde considera el ca te descurci cel mai bine. Chiar daca munca conteaza in proportie foarte mare, ai nevoie si de talent. Daca il ai, o sa ajungi titular, iar daca echipa voastra este una serioasa, cu putin noroc poti merge mai departe si urma o cariera in domeniu. Legat de numar, prea putin conteaza.