| jan33tt a întrebat:

Vreau si eu sa mi spuneti cum se zice in engleza la termenii se sport si anume handbal.de exemplu:portar, inter dreapta, inter stanga, centru, extrema stanga, extrema dreapta, pivot, bara, semicerc, centru terenului, noua metrii, sapte metrii, linia de out, colt, poarta, antrenor/antrenoare, jucator/jucatoare(gen feminin), echipament, aruncare de la sold, aruncare de la 9 metrii, aruncare de la centru terenului, aparare, atac, contraatac, genunchere, cotiere, tribuna, teren de handbal, repliere, pas(de la un jucator la altul), dublu dribling, pasi, fortare, saritura, genunchi, coate, glezna, linie de poarta, banca de rezerva. funda+vot

Răspuns Câştigător
| Nustiu_9258 a răspuns:

Sunt in ordine :goalkeeper, right cross, left cross, center, far left, far right, pivot bar, arc, center field, nine feet, seven feet, line out, corner, gate, trainer / coach, player / player, equipment, short throw, throw 9 yards, throwing from center field, defense, attack, counterattack, knee, elbow, three good, handball court, muster, step (from one player to another), Double Dribble, steps, forcing, jump, knee, elbow, ankle, ie the gate smoothly, bench daca nu incearca google translate funda?

3 răspunsuri:
| cracks54 a răspuns:

Sunt in ordinea ziselor tale:goalkeeper,inter ridht,inter left,center,extreme left,extreme right,pivot,bar,semicircle,the centre,nine meters,seven meters,the line of the out,corner,goal,coach(mas+fem),player(mas+fem),equipment,throw from the balance,throw from nine meters,throw from center,defense,offensive,counterattack sau riposte,knee,armrests,tribune,handball yard,muster,pass,dribble,step,restraint,jump,knee,elbow,ankle, line of the goal, resersve bank. Funda + vot?

| tladybeauty a răspuns:

Dictionar roman-englez online:http://www.dictionar-roman-englez-online.ro/ sau stai ca ti-le dau:goalkeeper, right cross, left cross, center, far left, far right, pivot bar, arc, center field, nine feet, seven feet, line out, corner, gate, trainer / coach, player / player (female n ge ), equipment, throw short, throw to 9 feet, throwing from center field, press

| KyufyxD a răspuns:

Serus si eu fac handball de 2 ani si mi se pare un sport frumos, sunt pasionat de engleza si cu toata placerea ti-as spune dar nu stiu unele le poti lua din dictionar si restul de pe net sau ceva de genu...