| nowar874 a întrebat:

Mai exista wrestling pro in Romania in vreun oras?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Fratilor v-a spalat pe cap media cu atatea americanisme, in Romania se numeste acest sport lupte libere/ greco-romane, nu wrestling.
Si eu cunosc engleza destul de bine, dar sa dam "Cezarului ce este a Cezarului".
Din cate imi aduc aminte este sport olimpic! deci ar trebui sa existe macar o sala specializata pe asa ceva nu? la mine in judet exista o astfel de sala pentru amatori dar si profesionisti, chiar si eu am incercat sa practic cu un fost sportiv de performanta dar nu mi-a placut, una dintre rudele mele a fost campion national la "wrestling" dar anii aceia au trecut de mult.
Sa nu confundam in a baga in aceeasi oala luptele libere cu WWE(World Wrestling Entertainment) si ce promoveaza americanii cu acele maimutareli regizate, adevarat aducatoare de bani si de distractie pentru privitori, dar nu este un sport acolo!
Deoarece exista si o federatie de lupte libere te poti adresa lor cu un email pentru a iti recomanda o sala acreditata in judetul tau sau in apropiere https://frl.ro

| ReddY25 a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat