| alexx102428 a întrebat:

Meciul de maine seara de pe Național Arena FCSB -CFR CLUJ se joacă cu titlul ligii 1 pe masa ( adică o sa fie festivitate de premiere)? Sau cand o sa se joace meciurile cu titlul Ligii 1 pe masa din acest sezon?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se joaca cu nici un titlu pe masa.
O sa se oace asa atunci cand o echipa o sa fie matematic campiona, respectiv cea de pe locul II nu o mai poate egala sau depasi la puncte, indiferent de rezultatele care o sa fie in meciurile ramase pana la terminarea campionatului.
Sigur ca lupta pentru titlu o sa fie mai stransa sau mai putin stransa in functie de rezultatul meciului. Daca castiga FCSB atunci o sa aiba prima sansa la titlu, daca este egal sau castiga CFR atunci nu se stie cine va castiga, ambele avand sanse aproximativ egale.