| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa-ti pui antrenor personal la sala daca esti incepator?

Răspuns Câştigător
| JamesWatson a răspuns:

Salut. Cam da, o sa te ajute, si o sa stii ce exercitii se fac. Dacă faci o lună, asta nu inseamna ca de atunci în colo doar cu antrenor. Eu spun să mergi o lună cu antrenor dupa tu sigur.

5 răspunsuri:
| JamesWatson a răspuns:

Cu plăcere mă bucur că te am ajutat. Eu spun ca 8.
În cele 8 ședințe care din cât stiu durează o 1 Sau 1:30 depeide de antrenor. Te poate invata can tot.
+ca dupa 1/2 luni de sala o sa stii tot, mai ales că sunt și oameni de treaba cărarea le poti cere sfaturi
+ca in timp ce faci exercitle arătate de antrenor (in a 2 luna, cand nu mai ai antrenor) o sa vezi si alte exercitii la alți care se antrenează fine te uiti atent cum fac sau chiar sa te duci la ei sa ii întrebi, mai ales că sigur vor fi bucuroși că i ai ales (Adică Ca ti au atras atenția).
Sper că te am ajutat. O seara bună

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu antrenor. Acesta de obicei costă.

| theforceofgood a răspuns:

Da, la inceput da.

| ziftode a răspuns:

Intotdeauna merita sa iti pui antrenor personal daca iti permiti
1. o sa te evalueze corect si o sa te puna sa faci cat TREBUIE (mai putin la inceput, mai mult dupa)
2. o sa te motiveze si nu o sa te lase sa te lenevesti (mai ales la inceput cand dai peste febra musculara, si o sa vrei sa te lasi DE TOT)
etc... INTOTDEAUNA MERITA!

| Adry05 a răspuns:

Pentru inceput chiar ar fi bine pana te prinzi c tip de exercitii trebuie sa faci, intervale, si cum sa lucrezi cu aparatele