| Malsh a întrebat:

Mersul pe bicicleta ajuta la slăbit? Daca da, cam cât de mult?

8 răspunsuri:
| OchiCaprui1997 a răspuns:

Ajuta dar nu foarte mult, mai mult ajuta pe jos

| ibaal a răspuns:

Ajuta,depinde si cat mergi!winking
Evident, vrei sa slabesti mult, pedalezi mai mult happy

| Chitaristul26 a răspuns:

Ajuta putin. Daca vrei sa slabesti totusi, trebuie sa mananci mai putin si mai sanatos.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Da, mersul pe bicicleta e destul de bun la dat kilogramele jos
totul e sa o faci macar 1-2h pe zi si sa mergi cu ceva viteza, nu neaparat mare, doar ca nu dai din pedale cat mai putin si te depasesc pietonii, bicicleta e practic un sistem eficient de deplasare, care amplifica efortul prin diverse solutii mecanice ca sa mergi cu o viteza mai mare fata de un pieton, dar cu efort mai putin, cu alte cuvinte, daca nu faci nici un pic de efort, atunci nu o sa te ajute

| Adry05 a răspuns:

Nu poti estima asa ceva fara sa spui cate zile pe saptamana mergi, cat de mult, eventual cat de repede + alimentatia care e foarte importanta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chitaristul26):

Ce intelegi tu prin "mai sanatos"?

| RAY a răspuns:

Slabitul rezulta din deficit caloric, consuma mai putine calorii, asta inseamna mai multe proteine =asta tine mai mult de foame,fara sucuri cu zahar,dulciuri, pizza,fast food,practic redevi ceea ce esti cu adevarat, legume multe, fructe multe, carne de peste,porc,vita,carnea de pui are estrogen, multa apa, sportul mareste rata metabolica, inima bate mai puternic asta face ca sa se consume mai multe energie, simplu, un studiu a dovedit faptul ca cei care iti mentin greutatea au un jurnal, se cantaresc zilnic, ai grija la ceea ce consuma si fac un sport din placere, mersul pe bicicleta, pe jos e foarte sanatos pentru minte si fizic