| claudiu2011_7956 a întrebat:

Numai daca faci febra musculara faci progrese (ti se pune ceva pe tine)?
FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Aditzu1988 a răspuns:

Nu neaparat. Eu in primele 2 saptamani de sala am facut febra musculara doar dar pe urma organismul s-a invatat cu efortul. Important e sa lucrezi pe grupe de muschi, o data pe saptamana fiecare grupa (nu mai mult deoarece risti sa apara rupturi musculare) si daca e lucrat corect vei vedea progresele. De preferat cand vii de la sala sa iei o masa bogata in proteine ( de ex. carne sau oua). Succes

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Are dreptate aditzu, numai prima data cand sunt muschii "virgini" laughing faci febra aduca poate o luna de zile depinde acum, dupa aceea nu o sa mai faci fabra, aproape delocwinking Nu cumva sa te antrenezi cand ai febra ca te antrenezi degeabawinking

| annemarie_7978 a răspuns:

Febra musculara faci atunci cand faci un exces cu exercitiile fizice. Totul trebuie facut progresiv, cel mai bine sub atenta supraveghere a unui antrenor sau profesor de sport.Ei stiu cel mai bine cum trebuie sa iti dozezi efortul si cat de mult trebuie sa lucrezi pentru a obtine rezultate(in functie de scopul dorit).In principiu... orice exces dauneaza. Ori de vrei sa pui masa musculara pe tine, ori de vrei sa slabesti, iti trebuie nu numai antrenament ci si o alimentatie corespunzatoare si cel mai important: sa nu sari peste mese. Succes!