| 1234mmmk a întrebat:

O cunostinta de a mea care are 12 ani vrea sa se apuce de rugby. Ea a facut 2 ani ciclism dar nu a mai mers si mult timp parintii ei au incercat sa o convinga sa se duca la alte sporturi, dupa o pauza de cateva luni de la ciclism a fost la tenis de masa o data si acolo a lesinat eu cred din cauza caldurii, ori cum a facut analize si acum ia fier si magneziu, parintii ei au vrut sa mai incerce sa o convinga sa mearga la baschet sau la judo, la volei nu a vrut, in schimb vrea sa faca rugby. mai are si idee de " daca fac un sport il fac degeaba daca nu fac performanta". si acum chiar vrea sa faca rugby chiar daca parintii ei nu se impaca asa de bine cu idee asta

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este o „ea" cam greu sa gaseasca un club de rugby.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sigur e o cunostinta?laughing Aici majoritatea e alcatuita din oameni anonimi, poti scrie ce vrei.

Nu prea inteleg de ce te preocupa ce doreste fata aceasta sa faca pe viitor, mai ales ca pentru tine e doar o cunostinta, nu prietena cea mai buna.Ramane pentru parintii ei sa isi bata capul cu trebuie si ce nu.

| 120bulevard a răspuns:

Judo... ce e ala Judo, trante tataresti dar cu motz.

Muay Thai, iti calesti sufletul dar si corpul in acelasi timp, e un stil de viata, ceva ce te maturizeaza, decat sa lesine ea mai bine sa lesine altii