| Kettolix a întrebat:

Pe ce tip de skate e mai usor sa te dai: Cruiser, Skateboard, Longboard?

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Am penny board 22'( gen cruiser) e cam cel mai mic, si merge destul de ok, iar penny de 27' are viteza si mai mare, si e aproape cat skateboard ul. Longboard e foarte mare, si greu de manevrat, dar viteza e ok.Skateboard mi se pare cel mai basic, manevrabil, viteza ok, scheme, alea alea.Eu am penny, e foarte usor de transportat/depozitat, incape si in ghiozdan. Daca vrei sa te plimbi, eventual sa faci si scheme, si nu ai nevoie de el la scoala, ia ti skateboard.Depinde de preferintele si nevoile tale.

| Kettolix explică:

Am un skateboard, dar e cam vechi si nu vreau sa-l stric de tot. Nu vreau sa ma puna parintii sa-l arunc. O sa-mi iau tot skateboard. \m/
Merci