| Anonimuserr a întrebat:

Pe cea mai mare trambulina de la Rasnov din Valea Carbunarii se pot tine jocurile olimpice de iarna pentru seniori si alte competitii? Adica acea trambulina de ski mare este ca cea din Vancouver ( Whistler )? Sau este mica chiar si cea mai mare trambulian de ski ca sa zic asa.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este mai mica decat cea din Vancouver.

| Anonimuserr explică:

Atunci de ce am investit bani aiurea si nu am facut dupa ei, dupa canadieni?

| Anonimuserr explică:

Stiu ca e gazda pentru Festivalul Olimpic al tineretului european, tocmai de aceea am pus si intrebarea. Stiu tot. Dar era buna o trambulina de 97 de metrii Large Hill cum se mai spune in termeni tehnici.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Da s-au tinut competii[F.I.S], si inca sunt! Sunt din Rasnov si vreau sa iti spun ca acolo, locul acela e un loc superb! Acum Rasnovul este GAZDA PENTRU F.O.T.E unde vin sportivi din toate tarile, si se intrec la sarituri cu schiurile! Fetele pe trambulina de 70m, iar baietii 100m! La Cupa F.I.S un sportiv din Rasnov de 15 ani, a sarit pe trambulina de 100m, aproximativ 95, 5 m, a castigat pe locul 1! Sper ca si acum Romania sa fie pe 1 loc, pe al doilea au fost cei din Rusia parca iar pe 3 tot un baiat din Rasnov, din pacate la fete sportiva de la noi, a sarit doar vreo 64m, si s-a clasat pe 2 sau 3, nu mai stiu sigur. Dar cred ca trambulina de 100m din Rasnov, e cea mai mare!

| blondyna9o a răspuns:

Http://montaniaro.blogspot.ro/2010_12_01_archive.html gasesti acolo mai jos cateva imagini, si din cate am citit eu cica din 2011 e gata trambulina aia :) Mai multe nu stiu sa iti zic...