| TudorMontana a întrebat:

Pentru cei in domeniu, in special Cosmin86:
Salut, fac sala de aproape un an jumate, insa nu am intampinat nici un fel de problema de tipul accidentarilor sau indinderi stiu eu.
Saptamana asta, miercuri in timp ce faceam spate um simtit un fel de durere in partea stanga sus (mai sus de zona lombara si mai jos de trapez, undeva la mijloc), durerea este apropiata de coloana, ma gandesc ca poate mi s-a deplasat un inel sau ceva, nu stiu exact. Simt o durere profunda doar intr-un anumit punct, avand in vedere ca au trecut 3 zile de atunci ar trebui sa imi fac griji? Din cate stiu "accidentele" acestea ce se produc nu avem ce face, insa nu stiu daca va trece de la sine sau...Niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Chiar si tu ai spus " Din cate stiu ''accidentele'' acestea ce se produc nu avem ce face." si asa e, odihneste-te, ia o pauza de la sala, foloseste ceva creme pentru intinderi/dureri musculare/etc eu iti recomand "Gheara dracului" de la Kraucer, in rest multa atentie!

| SiLaS a răspuns:

La indreptari si genuflexiuni folosesti centura?

| Cosmin86 a răspuns:

Da, exact, folosesti centura?

Ti spatele drept? Adica, te uiti in oglinda sa ramana drept pana la sfarsitul seriei?

SI ce antrenament ai la spate, mai exact.