| kieonami0999 a întrebat:

Salut! Am o întrebare referitoare la starea mea de sănătate. Astăzi, împreună cu un prieten am încercat să împingem o mașină a cărei baterie s-a descărcat, nevoiți fiind să o mutăm la câțiva metri. În momentul în care am început să împingem, eu am simțit o durere destul de mare la coloană, de parcă s-ar fi deplasat sau ceva de genul ăsta. Deși nu mi s-a schimbat poziția spatelui, credeți că ar putea fi o problemă gravă? Am mai pățit asta acum câțiva ani, aceeași durere, dar care a trecut după 2 zile + odihnă. (P.s: am 19 ani). Începe să-mi treacă durerea și știu că va trece după câteva zile, dar nu știu dacă sunt nevoit să merg la medic sau organismul poate rezolva singur treaba asta. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai fă efort ca rist sa ramîi paralizat, stai potolit, mergi la medic fa un CT la coloana nu e de glumit cu asa ceva, organismul nu se poate autovindeca la nesfarsit mai ales daca fortezi coloana si se deplaseaza sau traumatizezi o vertebră.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic, fiindca noi nu putem ghicii daca este o discopatie lombara sau o intindere musculara.
sanatate multa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai forțat=o s-a supărat. Medicul îți va spune restul.