| anonim_4396 a întrebat:

Pentru practicanții sporturilor de Contact

https://youtu.be/AAXCfSDIH5g?feature=shared

Ați ajuns cât de cât aproape de performanțele prezentate în film / video?

După câți ani de " muncă "?!

Și cât de aproape sunteți de aceste performanțe?

Prima parte mi se pare puțin exagerată... dar a doua mi se pare perfect realizabilă!
Voi ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Prima parte nu cred ca poate cineva sa o recreeze.A doua parte da este realizabila si am ajuns la aceste" performante". Dupa ce iti dezvolti reflexele si iti gasesti coordonarea crede-ma ca poti sa faci orice.Corpul uman este in stare de aproape orice, doar mintea il opreste.Nu poti sa exprimi o data exacta la care un om ar pitea ajunge sa faca asta deoarece fiecare se dezvolta si evolueaza in felul sau.Este exactca si la scoala, unul invata mai usor, altul mai greu. Unul intelege vizual, altul auditiv.Asa sunt si sporturile de contact.