| StefanNumeDeCod a întrebat:

Poti lua franele pe disc de la o bicicleta si sa le montezi pe alta? Am un Rockrider 340 cu frane tip V-brake si recent am facut un downhill de pe munte si nu prea m-au tinut (Mai exact era sa mor), iar prietenii care au avut frane pe disc nu au patit nimic. Ideea e ca am o bicicleta FirstBike pe care nu o folosesc, nu am idee ce model e si are frane pe disc, pot lua franele ei si sa le montez pe bicicleta mea actuala? Dau funda

1 răspuns:
| 2Dragos2 a răspuns:

In general stiu ca se pot monta, dar acum cred ca trebuie sa se potriveasca si ca model thinking ai putea sa incerci mergand la un magazin de biciclete si sa ii intrebi pe respectivii domni daca se potrivesc