| Andra_2544 a întrebat:

Poti sa faci spagatu sau sfoara in doar 2 luni? Vreau sa stiu niste exercitii ca sa pot face in final spagatu.

3 răspunsuri:
| IcsD a răspuns:

Sa te incalzesti inainte!

| PuFuLeTeLe_9807 a răspuns:

Stai in fund cu picioarele departate si iti atingi varful piciorului cu mana opusa (piciorul stang cu mana dreapta si invers)

stai in fund cu spatele de un perete cu talpile lipite si cat mai apropiate de corp si incerci sa atingi podeaua cu genunchii iar dupa o perioada cand reusesti sa atinci poti pune pe cineva sa se urce pe genunchii tai

exemplu (trebuie sa ai talpile lipite): http://www.maitreya.ro/......itatie.jpg

aceste exercitii sunt putin dureroase