| INCREDIBILus a întrebat:

Primele CATE echipe din campionatul acutual de fotbal al romaniei se califica in CE competitiile europene si prin CATE tururi preliminare trebuie sa treaca fiecare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima echipa se califica in preliminarii pentru Liga Campionilor (3 cred ca sunt)
Locul 2 si 3 se duc in Europa League (locul 2 3 tururi preliminare iar locul 3 4). Alaturi de acestea se mai duce si castoigatoarea cupei (3 tururi), iar daca Petrolul castiga cupa se duce si locul 4 in Europa (tot 4 tururi cred)

| tsunami11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Petrolul este pe 3. Daca castiga CFR se duce locul 8 in EL.

| anonim_4396 a răspuns (pentru tsunami11):

Stiu ca Petrolul e pe 3. Nu are treaba pe ce pozitie e CFR, se duce in Europa daca castiga cupa, daca nu ramane acasa.
Eu ziceam ca daca Petrolul va lua cupa se va duce si Astra in Europa, daca CFR va lua cupa Astra va ramane si ea acasa. Pricepu-i?