| TheoMax a întrebat:

Prin alergare se imbunatateste detenta? (Pentru baschet) As vrea sa cresc detenta cam 20-25.

Răspuns Câştigător
| Idkidk a răspuns:

Eu zic ca da, dar si prin a exersa!

4 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Mulţumesc de fundiţă!

| Cosmin4Fit a răspuns:

Daca vorbesti de detenta in inaltime, eu zic ca poti sa te axezi mai mult pe alte exercitii, de la genuflexiuni la sarit coarda, si in special, sariturile la cos. Te antrenezi si cu ele.

https://www.youtube.com/watch?v=0wb7Gwvl63g

Uite aici un antrenament interesant.

Prin alergare, o sa slabesti :) O sa iti scada si masa musculara nu doar grasimea, si asta inseamna ca in mare, picioarele vor fi mai slabe, deci vei sari ceva mai putin...

Asta este parerea mea :)

| TheoMax explică:

Nu ai pentru cewinking