| mODIN a întrebat:

Pur si simplu, asa e corpul meu, ma simt ingrozitor fara carbohidrati, mai ales daca sunt si activ fizic. In afara de orez, ce alte surse de carbohidrati mai sunt okay pentru cei ce au un stil de viata activ, care merg ori la sala ori la alergat zilnic?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Quinoa e un exemplu, mai sunt și te las să descoperi singur (să multumim lu' gugăl)

https://www.doc.ro/......i-in-dieta

| Lupică27 a răspuns:

Cartoful dar nu il praji, fa piure sau in coaja la cuptor.
Cartoful dulce, tot asa in coaja la cumpor
pastele, reteta sanatoasa, paste cu ton
berea laughing
bananele, daca iti place bananawinking

| SkandallKamataru a răspuns:

Quinoa, ovaz, hrisca, cartofi dulci, paste, sau pur si simplu paine integrala.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Pâine, doar că trebuie să vezi ce sortiment îți place: albă, neagră, cu semințe, cu cartofi, de secară, de mălai etc

| ILoveBlackCats a răspuns:

Salut.
De exemplu, leguminoase, hrisca, mei, muesli, bulgur.