| David09998 a întrebat:

Puteți sa imi spuneți niște exerciții pentru a alerga mai tare si sa fiu mai fâșneț la fotbal

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alergatul este alergat!
Daca alergi nu poti sa faci exercitii si nici viceversa.

Doar un antrenor de fotbal stie ce sa va puna sa faceti la antrenamente, ca sa fiti mai rapizi si mai fâșneți ( NU vâșneț happy

| VoidEternal a răspuns:

"Fâșneț"

| ReddY25 a răspuns:

Pe bandă

| johnn88 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin mai "tare"...
1. daca e vorba de rezistenta iti sugerez sa faci scari si pante (alergare la deal)
2. cand vine vorba de viteza discutia se complica pentru ca vorbim de o calitate nativa. Chiar si asa se poate imbunatati prin exercitii la sala pentru muschii picioarelor si abdomen. Pe pista trebuie sa antrenezi plecarea de pe loc.
Daca vrei sa imbunatatesti ambele iti recomand 5x 40m (viteza) si dupa 10-12 min. de pauza faci un test cooper (sau minicooper), adica imbunatatesti rezistenta pe fondul oboselii de la lansate.