| Anonymus3000 a întrebat:

Eu pana acum la fotbal am fost atacant si antrenorul m-a pus sa stau si in aparare sa invat si acolo sa joc doar ca nu prea ma descurc si as avea niste intebari:
1.Cand adversarul vine in viteza spre mine ce sa fac?
2.Cum sa deposedez prin alunecare?
3. M-ai stiti alte metode de a deposeda?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| alexandruvio a răspuns:

1 nu e greu prima solutie este sa il tatonezi sa nu te uiti la el sa urmaresti doar mingea 2 prima data trebuie sa te gandesti cum sal deposedezi fara a-l faulta si sa te gandesti la o solutie buna pentru cum sa intri cu piciorul insa este cam periculos s-ar putea ca jucatorul respectiv sa cada si sa ceara fault si sa obtina penalty sau kick off sau o sai dea galben pentru simulare.3 O metoda usoara daca mingea este in fata lui si merge repede te pui in fata adversarului si protejezi mingea pana in out. sper sati foloseasca