| sellyz a întrebat:

Vreau sa ma apuc de gimnastica la paralele si la sol. vreau sa imi dati niste tutoriale cu exercitii simple avand in vadere ca sunt incepatoare.aaaa....si o intrebare.stiu ca la paralele faci bataturi.dor tare? mersi. funda

2 răspunsuri:
| Paywa a răspuns:

Gimnastica o incepi de la 5 ani (daca nu mai devreme), si nu numai ca faci bataturi, pierzi ani antrenandu-te si deseori se intampla sa iti mai rupi cate o mana, un picior. Cat despre exercitii cauta pe youtube.

| Elvina a răspuns:

Du-te la o sala de gimnastica, ia-ti un antrenor, nu poti sa faci nimic acasa. Si ar trebui sa incepi de la 3 ani, la 14 nu mai ai ce face. Bafta!