| spike15 a întrebat:

am invatat sa ma bat acasa fara sa merg la vreun curs de bataie. am invatat scheme si tehnici din k1 MMA TKW si chiar din wrestling. am mereu cu cine exersa. m-am batut in parc pe strada la scoala ect prin diferite locuri. iar intrebarea mea este cum fac sa scap de frica dea da cu pumnu in fata? va tot va aud pe unii ca ii dai una in fata si gata. nu stiu dar imi frica de consecinte sa sparg/rup maxilarul. DAU FUNDA big grin

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Da la ficat sau burta, eventual in plex happy

o tibie in coapsa nu strica nici ea

| Disstrict a răspuns:

In fata daca ii dai dai directe pentru a nu -i afecta maxilaru sau mandibula in cel mai rau caz ii spargi nasu umfli ochii sau scoti 2 dinti nu ii mare pagubahappy daca dai croseu sau upercut ii risc mai mare sa rupi ceva in elhappy

| Anime1000 a răspuns:

Da foarte amuzant. Uneori cand te enervezi rau pe ala nu mai conteaza unde-i dai.M-am batut odata cu baiat care era mai mare decat mine. Am vazut ca era mai bine facut decat mine dar am gasit o solutie ca sa scap. I-am dat una sub centura iar ala s-a pus jos si se tavalea pe jos de parca lo impuscat cineva si eu am plecat frumusel de acolo fara nicio rana.

| spike15 explică:

Hey guys guys mersi de rasp. dar totusi nu prea folosesc pumnii la fata. am deja cateva combo-uri dureroase. imi place sai chinui intr.un fellaughing adica prin submission :d mai astept rasp

| JaguarSType a răspuns:

Salut frate! Si eu sunt la fel ca tine! Si eu am invatat acasa sa ma bat, am invatat K1, MMA si mai stiu si din wrestling ceva scheme ca si eu am un prieten si exersez. Dar si eu am o problema asa ca tine! Mie frica sa dau in fata! laughing