| fliutvis a întrebat:

Am 16 ani si sunt la liceu, acolo sunt foarte multi invidiosi pe mine si vor sa ma bata. Putere am destula dar imi e frica sa ma bat, adica nu m-am batut niciodata, cum sa scap de frica asta? Cum sa dau cu pumnu' mai tare?

Răspuns Câştigător
| Voidwithin a răspuns:

Ma indoesc ca aia ar fi mai pregati ca tine in domeniul asta.
Cand te ameninta fizic vorbind le tragi una si gata.Scurt si din insticnt.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici ca ai sida si nici un pumn nu mai au curaj sa iti traga

| Ariannna a răspuns:

Băi treaba cu bătaia și cu amenințările ține și de educație.Ție nu îți trebuie niște cursuri speciale de bătaie, dacă e necesar să te aperi e ceva omenesc și o să vină de la sine să dai cu pumnul sau cu orice pentru a te apăra.Dar te sfătuiesc să nu te bagi în chestii de genul ci să ignori cât poți de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la cursuri de aparare, te va ajuta mult. degeaba ai putere daca nu stii unde sa lovesti sau cat

| dudy2204 a răspuns:

Trebuia sa iti iei inima in dinti si sa infrunti situatia. Daca ai un motiv bine intemeiat si te supara un individ pe care consideri tu ca il poti domina fizic, corenteaza-l putin pentru a da un exemplu celorlalti, in rest fi baiat de treaba cu toata lumea. Multa bafta!

| BlackkStar a răspuns:

Salut! nu trebuie sa iti fie frica, trebuie sa arati ca nu iti este! pentru ca daca tu te feresti mereu asa o sa fie toot timpu! incearca cu vorba buna! Fii un pic mai dur! Si daca nu reusesti apeleaza la cineva care te poate ajuta!