| phantom2k a întrebat:

am o intrebare in leg cu fostul superstar eddie guerrero as vrea sa stiu din ce cauza a murit? unde a murit? si cum a murit? acestea sunt intrebarile mele as vrea mai multe detalii

Răspuns Câştigător
| daniopt a răspuns:

La 13 noiembrie 2005, Guerrero a fost găsit inconştient în camera sa de hotel (Marriott City Center), în Minneapolis, Minnesota, de nepotul său, Chavo. Chavo a încercat CPR, dar Eddie Guerrero a fost declarată moartă atunci când paramedicii au sosit pe scena. El a fost de 38 de ani. O autopsie a relevat faptul că Guerrero a murit ca urmare a insuficientei cardiace acute din cauza bolilor cardiovasculare aterosclerotice. Soţia lui Vickie Guerrero Guerrero a susţinut că a fost rău în săptămâna precedentă la moartea sa. La 30 noiembrie episod din WWE Byte This!, Chavo Guerrero a spus că a fost lucrat din greu şi a fost la vârf de fitness fizice, ca urmare, a face cardiovasculare şi de greutate de formare exercită în fiecare zi.

Episoade de materii prime pe 14 noiembrie 2005 şi SmackDown! la 18 noiembrie 2005 în fiecare difuzat ca tribut pentru Guerrero. Nici angajaţii WWE au fost forţaţi să efectueze, cu toate că mai multe meciuri au avut loc, inclusiv un oferind Chavo, care a terminat meciul cu splash broasca unchiul său. Raw pornit la drum cu toate superstaruri şi personalul de mai multe pe scena, ca Vince McMahon adresat mulţimii în direct înainte de a termina cu un salut de zece clopot. În plus faţă de spectacolele tribut prime şi SmackDown, Total Nonstop Action Wrestling dedicat pay-per-view TNA Geneza (care a difuzat în seara zilei de moartea sa), la Guerrero. [148] în timp ce Ring of Honor numit arată următoarea lor "Noaptea de Tribute "[149]. Ohio Valley Wrestling (OVW), WWE fostul teritoriu de dezvoltare, de asemenea, plătit tribut Guerrero pe inregistrari de televiziune lor după moartea lui. Multe dintre luptători se purtau benzile de braţ cu "EG" pe ele. În cele din urmă, luptătorii altele, în primul rând Chavo nepotul său şi prietenii Mysterio şi Christian, a adus un omagiu el în meciurile lor, prin utilizarea Frog Splash, finisher lui Eddie. Combat Zone Wrestling plătit tribut, de asemenea, pentru a Guerrero cu un salut de zece clopot în timpul uneia dintre cărţile lor. Luptătorii CM Punk si Rey Mysterio dedicat o parte din meciurile lor de la Eddie Guerrero.scz greselile gramaticale

1 răspuns: