| Monster996 a întrebat:

De aproximativ un an nu am mai facut sport deloc (nu fotbal nu alergat NIMIC ), am stat si m-am jucat mai tot timpul pe consola! Problema e ca nu mai am conditie fizica... OBOSESC FOARTE USOR! As vrea sa stiu cum pot sa revin la o conditie fizica mai buna intr-un timp cat mai scurt! Ma puteti ajuta? Ms TPU! :d

2 răspunsuri:
| clorhidrat a răspuns:

Incepi prin plimbari usoare de jumate de ora / ora si avansezi apoi la alegrari usoare si tot asa mai departe.

| Reek54 a răspuns:

Exercitii cardio.
Fandari, genoflexiuni, plimbari lungi, apoi alergari usoare..si usor o sa-ti revi cu conditia fizica, calculatorul nu numai ca te face sa stai langa el fara sa mai faci activitati fizice, dar te si radiaza si iti strica vederea.