| Crissu988324 a întrebat:

Este adevarat ca daca te apuci de sala de forta nu mai cresti in inaltime?

Răspuns Câştigător
| AssassinCreedMadasucaru a răspuns:

Nu m-ai cresti in inaltime doar daca faci exercitii de umeri si spate. Celelalte nu te afecteaza cu nimic in legatura cu inaltimea ta

8 răspunsuri:
| zKw a răspuns:

Da. Sala se incepe de la 16-17 ani.

| Crissu988324 explică (pentru zKw):

Am 16 ani si 1.78m.Crezi ca macar 5 cm mai.cresc sau nu mai cresc nici macar un cm?

| zKw a răspuns:

Ma. eu am de la 17 pana acum ( 18 ) m-am mai inaltat cu 7 cm

Baietii se dezvolta pana la 21 de ani.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AssassinCreedMadasucaru):

Serios? exercitiile de umeri si spate afecteaza cresterea?

esti doar un COPIL PAMPALAU care isi da si el cu parerea, nu?

| Anonimus247nmn13 a răspuns (pentru AssassinCreedMadasucaru):

Eu am 14 ani si am 1.75 zi-mi ce sa fac sa nu fiu de 2M
ca ma fac prea slab laughing)

| Shizuo a răspuns:

Este adevarat dar numai daca faci exercitii de umeri, de aceea este recomandat sa ai peste 16 ani pentru a face sala

| Crissu988324 explică (pentru Cosmin86):

As aprecia daca in loc sa il jignesti, mi-ai da tu un raspuns direct.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crissu988324):

Am dat deja de 1000 de ori, s-a discutat deja asta mereu.

Vezi aici :
http://hunkbody.ro/qa-trasul-de-fiare-imi-afecteaza-cresterea-in-inaltime/

Iti explica foarte bine + arata si un studiu stiintific facut pe tema asta.

Niciun exercitiu NU AFECTEAZA cresterea in inaltime.