| Chiriac_Andrei_1995 a întrebat:

e adevarat ca daca faci sala (de forta) ramai mic? (nu ma cresti in inaltime) Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sociopatul a răspuns:

Da este adevarat, eu am 16 ani si am 165 cm, mai astept cativa ani sa mai cresc pentru ca noi baietii ne dezvoltam mai tarziu, plus ca eu cresc in inaltime mai lent, sala de forta te afecteaza pentru ca iti taseaza coloana si inelele alea se indoaie si nu mai ai cum sa cresti. cel mai bine e sa mai astepti sau sa faci inot cum voi face si eu.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cam da, in perioada de crestere nu e recomandat. Ai sporturi clasice recomandate -inot, volei, gimnastica, tenis de camp, atletism, etc. Astea ajuta la dezvoltare, cele de forta au efect negativ asupra oaselor si nu numai.

| Sketch2 a răspuns:

Este adevarat big grin 'Incearca sa practici alte sporturi momentan big grin

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Da este adevarat, insa poti face sporturi, pe mine m-a ajutat...